Következő interjú alanyom egy nagycsaládos, kedves, életvidám férfi. Őt az életvezetési tanácsadóhoz járásom során ismertem meg. Endre yumeiho terapeuta, sokat foglalkozott velem a praxisában. A yumeiho szerintem egy nagyszerű módszer arra, hogy a testet kezelve megteremtődhessen a fizikai-lelki-szellemi egyensúly, amiből igen csak ki vagyunk billenve az életvitelünknek köszönhetően.
Egyszer egy érdekes dolgot mondott nekem. Azt mondta, hogy ha nem hastáncolnék, elképzelhetően már régen műteni kellett volna. Ugyanis volt egy gerincsérvem már vagy 7 éve és azóta is annak a szövődményeivel vagyok kénytelen együtt élni. A hastánc fizikai és érzelmi vonatkozásaira egyaránt célzott ezzel a kijelentésével véleményem szerint. A kezelések során folytatott beszélgetésekből rengeteget tanultam és inspirálódtam, ezért nagyon hálás vagyok neki.
Ha ti is kíváncsiak vagytok a gondolataira, és arra, mit üzen a nőknek, akkor olvassátok el a vele készített interjút!
1) Mesélnél egy kicsit arról, miért döntöttél úgy, hogy az eredeti szakmádtól elkanyarodva, vagy amellett, a masszázs terápiával foglalkozzál?
Viszonylag hamar kiderült, hogy nyitott és érdeklődő vagyok a természetes gyógymódok iránt. Hosszú éveken keresztül foglalkoztam küzdősporttal, így adott volt, hogy amikor megfogalmazódott bennem, hogy komolyabban foglalkozzam egészség megőrző- javító tevékenységgel, az testi kontakton, érintésen alapuljon. Majd a ,,véletlen” és a ,,szerencse” közbenjárásával több, mint 15 évvel ezelőtt találkoztam a yumeiho terápiával, ami azóta is kezeléseim gerincét képezi.
2) Milyen módszereket használsz egy-egy kezelés során?
Foglalkozom yumeiho terápián keresztül a hagyományos gyógy masszázson át az akupresszúrás pontok stimulálásáig, több mindent használok.
3) Miért pont a yumeiho terápiát választottad? Miről szól a yumeiho és számodra mit jelent, mit ad? Hogyan változtatta meg a szemléletedet, felfogásodat, életmódodat?
Nem tudatos választás volt. talán a terápia ,,választott” engem. Tény, hogy a yumeiho adta az alapot, ami meghatározó volt a további ismeretek felvételénél. Kiemelném a holisztikus szemléletét (a teljességre, az egészre törekvő), amely alappillére a kezeléseknek. Ez egy tiszta, sallangoktól mentes komoly lehetőségekkel kecsegtető, rugalmas módszer.
Engem terapeutaként folyamatos megújulásra késztet (fizikai, gondolati, érzelmi síkon), egy olyan kapcsolat, ami folyamatos megújulásra fejlődésre ösztönöz.
4) Hogyan hat a yumeiho terápia a testünkre és hogyan a lélekre? Hogyan hatnak a lelki változások a fizikai testünkre és fordítva? Képes ez a két terület oda-vissza hatni, gyógyítani?
Pár szót a test és a lélek kapcsolatáról: A test és a lélek folyamatos kölcsönhatásban van egymással, a test változásai hatással vannak a lelkiállapotra, és a lelkiállapot befolyásolja a testi változásokat. Ezzel foglalkozik a pszichoszomatika. Érthetőbben: a bennünk zajló lelki, érzelmi folyamatoknak,,kézzel fogható” lenyomata keletkezik a testen. pl: tartós stressz esetén a nyaki és vállizmok feszülése, fájdalma alakulhat ki. Ez természetesen működik visszafelé is. Pl: feszült izomzat oldása a lelkiállapotban is pozitív változást okozhat.
5) Mik azok a legjellemzőbb testi tünetek, amelyekkel megkeresnek a női kliensek? Mi áll ezeknek a hátterében, mik a lelki vonatkozásai?
Talán a nyak-váll és a csípő környékén jelentkező problémák a leggyakoribbak. A nyak-váll terület esetében a folyamatos erős stressz hatások (munkahelyi, napi feladathalmozásból adódó stb.) lehetnek a felelősek. A csípő esetében komplexebb kérdésről van szó. Ha belegondolunk, hogy tulajdonképpen testünk közepe, fontos szerepe van az egyensúlyunk megtartásában. Itt háttérben azok a folyamatok állhatnak amelyek a ,,lelki egyensúlyunkból” kimozdítanak.
6) Nagyon sok nővel foglalkozol, mindenféle korosztályból, családi állapottal, végzettséggel látogatják a praxisodat. Mi az, ami közös bennük? Van esetleg valami, amit tanácsolnál vagy üzennél nekik?
Közös, talán a nem tejesen megfelelő stressz kezelés. Amit tanácsolni tudok, hogy legyen a mindennapi rutin része olyan tevékenység is, ami ellazít, feltölt, kikapcsol és főleg örömet okoz.
7) Két gyönyörű kislány és egy lassacskán felnőtt fiú apukája vagy. Szoktad őket kezelni? Mit látsz rajtuk, hogyan állják a sarat a mai világban? Mire kell nagyon odafigyelned velük kapcsolatban?
A lányaim 11 és 13 évesek a fiam 19, mindhárman aktívan sportolnak, így előfordul, hogy terápiás céllal kezelem őket, de leginkább az érintés fontosságát emelném ki mindennapokra vetítve.
8) Korábban küldtél hozzám pár hölgyet, hogy próbálják ki a hastáncot, amit ezúton is, még egyszer köszönök! S bár kézenfekvőnek tűnhet a válasz, de azért kíváncsi vagyok, miért gondolod, hogy a hastánc hasznos és jó lehet a nőknek?
Azt gondolom, hogy a hastánc, mint mozgás, egyrészt remekül karbantartja a csípőízületet, a környéki izomzatot, a belső szerveket, másrészt energetikájában támogató, felszabadító hatású. Számomra erőteljes terápiás hatású tevékenység, remélem ezt az oldalát is minél többen felfedezik!
9) Engednéd, hogy a lányaid is hastáncoljanak, ha éppen úgy döntenének, hogy ki szeretnék próbálni?
Természetesen.
10) Mi a véleményed a férfi hastáncról? Szerinted érdemes a férfiaknak is hastáncolni tanulni?
Terápiás céllal mindenképpen.
11) Mi a három legfontosabb dolog az életedben? 🙂
A gyermekeim. Rajtuk kívül egyet fogalmaznék meg: Fontos, hogy olyan dologgal foglalkozzam, amivel azonosulni tudok, amiben feltétel nélkül hiszek. Ez az életem minden területére igaz.