Sokak számára a szeptember az igazi évkezdés, függetlenül attól, ha már nem (vagy még nem) járnak iskolába, egyetemre, képzésre. Ezzel én is így vagyok: augusztus végén számba veszem az addig történteket, új álmokat álmodok, új terveket szövögetek és lehet, hogy ténylegesen bele is kezdek valami újba.
Jellemzően szeptemberben szoktak újraindulni a mozgásórák, kurzusok, edzések is és ha az ember lánya belevág valamibe, ami nem egy otthoni, magányos tevékenység, akkor az azt is jelenti, hogy bizony, új emberekkel lesz “összezárva” az órán/edzésen, ami mindenképpen egy örvendetes dolog, de egyben feladat is, hiszen alkalmazkodni kell a többiekhez. Létrejön egy közösség, amiben érvényesülnek dinamikák, kimondott vagy kimondatlan szabályok. Tudom, nem kell az orrom alá dörgölni, ha sok nő van együtt, akkor ez kimondottan bonyolult is tud lenni 😀
A “sok nő együtt” tipikus esete a hastánc óra is. (Nem tudom, feltűnt-e kedves olvasó, mekkora fondorlattal, mily’ leleményesen kanyarintottam mondandóm kacskaringóit a hastánc témaköréhez 😀 ) A szimpátia sok összetevős dolog, és nem igazán lehet egzakt módon definiálni. Szabályszerűségeket azonban fel lehet állítani.
De például ha azt mondom, hogy valaki már alapból szimpatikus, aki nem akar tarkón verni egy szívlapáttal, az lehet, túl általános. Ha meg azt mondom, hogy kizárólag olyan emberek érdekelnek, akik szeretik a középkori hadviselésről szóló könyveket, a céklalevet, a rántott hekkfejet, meg télen mínusz 20 fokban ereszt tisztítani, akkor lehet, inkább azt tanácsolná nekem egy némelyik jóindulatú ismerősöm, hogy inkább varrjak egy zoknibábot és azzal beszélgessek.
Visszakanyarodva a témához, ha nem akarod már az elején elkapálni magadat az “Új barátokat szerzek hastánc órán” projektben, akkor nem árt átolvasnod az alábbi 8 jó tanácsot arra vonatkozóan, mit és hogyan érdemes csinálni egy táncórán. Csapjunk bele!
1. Légy figyelmes másokkal, legyél rájuk tekintettel.
A közös munka és az oldott, kellemes légkör elengedhetetlen feltétele. Szerintem.
2. Próbáld meg néha másoknak is átadni a legjobb helyet a tükör előtt
Az nagyon dicséretes, ha az ember lánya bátran a tükör elé mer állni és úgy érzi, kellően magabiztos ahhoz, hogy mindig elöl középen álljon. Na de az is lehet, hogy mások is vannak így ezzel, csak mondjuk kevésbé nyilatkoztatják ki. Persze tudom én, hogy a tanár dolga abban segíteni, hogy mindenki kiélvezhesse a “kiemeltebb” helyeket, de biztos lehetsz benne, hogy nagyon hálás lesz, ha ennyivel is segíted a munkáját. És a többiek is értékelni fogják 🙂
3. Kérdezz jó sokat, az nagyon fontos. De akkor is figyelj oda, ha a tanár épp a másik kérdésére válaszol, ne beszélgetéss!
Mert egyrészt zavaró, ha egyszerre többen beszélnek, másrészt meg ki tudja? Lehet, hogy számodra is hasznos lesz az infó, amire a másik volt kíváncsi.
4. Az átszellemülés és a zavartalan óra előfeltétele a lehalkított mobil
Amit csak vis major esetben engedélyezett használni 😉 Jó azért ne érts félre, nem tartom szükségesnek a spártai szigort, de jobb, ha a figyelem tud a jelenbe, az éppen aktuális feladatra koncentrálódni. A csipogó mobil hang amúgy is csak a hétköznapokra emlékeztet, semmi szükség arra, amikor éppen…
5. Ügyelj arra, hogy másnak is hagyj helyet az öltözőben öltözködés közben.
Amikor belelendülünk a sztorizásba, hülyülésbe, röhögésbe az öltözőben, gyakran megfeledkezünk magunkról. Én legalábbis tuti. Szanaszéjjel hagyom a cuccaimat, három helyet foglalok el. Aztán meg majd kilyukasztják a hátamat a rosszalló tekintetek 😀
6. Lehetőleg tartózkodj a túl átlátszó/túl kicsi/túl kivágott szerkóktól, főleg, ha a csapat még ismerkedési fázisban van.
Nos, tény, hogy a hastánc a nőiség tánca, és ahhoz, hogy a törzsizolációs gyakorlatok során rendesen meg lehessen figyelni az izommunkát, nem árt, ha a tréning ruha láttatni engedi a sziluettet vagy fel van tűrve a póló. De azért én feszélyezve érezném magam, ha túl kevés szerkó lenne rajtam tanítás közben, de attól is, ha nem mernék ránézni valakire, mert instant zavarba jövök attól, hogy kint van mindene 😀
7. A rágózás itt is, mint ahogy más sport esetében is, kerülendő.
Gondolj bele, baromi ijesztő azt látni tanári szemmel, ha valaki egy forgás után épp liluló fejjel fuldoklik. Plusz lehet, hogy a rágcsálástól vagy netán a lufi fújától még a melletted állók is agybajt kapnak 😀
8. Lehetőleg ne csapj fel önjelölt “kis tanárnak”
Türelem, türelem, türelem…még ha úgy érzed, jobban tudod a másiknál, még ha úgy is látod, hogy a tanár nem figyel oda és nem javít eleget. Hagyd, hogy a másik maga tapasztalja meg, maga tanulja meg, a maga tempójában, hagyd, hogy a tanár dolgozzon a csoporttal.
***
Köszönöm, hogy elolvastad az írásomat! Ha tetszett, like-old és oszd meg másokkal is!
Szemezgess kedvedre az ajánlóból, olvasd el a többi postomat is 🙂
Kattints a képre és csatlakozz Facebook oldalamhoz, ahova mindig kiteszem a friss postokat, de ezek mellett videókat, képeket, egyéb gondolatokat is találsz.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: